چالش هاي پیش روی مديريت منابع انساني:

 

چکيده: امروزه اطلاعات و دانش با زندگي بشر چنان درهم آميخته شده است که عصر حاضر را عصر اطلاعات ناميده‌اند. طبق گفته آلوين تافلر بي سواد قرن 21، کساني نخواهند بود که خواندن و نوشتن نمي دانند، بلکه کساني هستند که نتوانند ياد بگيرند يا ياد دهند. در اين شرايط نقش انسان در سازمان و نوع نگاه به او، سهم بسزايي در موفقيت يا شکست سازمان خواهد داشت. در مديريت علمي تيلور، انسان چيزي جز ابزار کار تلقي نمي شد.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 397

در این مقاله سعی بر آن شده است تا توضیحاتی در مورد اعتبار اسنادی جهت مدیران شرکت های بازرگانی قرار دهیم.

اعتبار اسنادی (به انگلیسی: Letter of Credit یا LC)

 

ورود به سايت ...
بازدید: 436

معرفی انواع اوراق بهادار

اوراق بهادار در جهان تنوع بسیاری دارد و به صورت متمادی ابزار معاملاتی جدیدی ایجاد می گردد. در ایران این اوراق بهادار تنوع زیادی ندارد. البته برنامه هایی برای گسترش انواع اوراق بهادار مورد معامله در بورس وجود دارد. در این بخش ابتدا اوراق بهادار مورد معامله در بورس و سپس تعدادی از اوراق بهادار مطرح بررسی خواهد شد.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 444

کارمندان یک مجموعه، سرمایه های آن سازمان می باشند.

 

مديريت امور كاركنان حوزه‌اي است كه به اندازه كل حوزه مديريت قدمت دارد اما به طور طبيعي دستخوش تغيير و تكامل شده است. نقطه عطف اين تغيير و تكامل جايي است كه به جاي مديريت كاركنان1 ، مديريت منابع انساني2 مطرح مي‌شود.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 407

حسابداری تورمی گامی به سوی اطلاعات شفاف‌ تر:

بیان واقعیت‌های مالی از اهداف پیاده‌سازی یک سیستم حسابداری در شرکت‌ها است. تهیه اطلاعاتی که ویژگی‌های مربوط بودن، قابل اتکا بودن و قابل مقایسه بودن را فراهم آورند از اهداف اولیه سیستم حسابداری است.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 488

می دانید که ماده 169 مکرر به بررسی شماره اقتصادی مودیان و گزارشات فصلی آنان می پردازد. در سال های اخیر سازمان امور مالیاتی کشور برای رضایت مندی مودیان خویش از هیچ کوششی دریغ ننموده و در این راه همواره تلاش داشته با بکارگیری روش ها و وسایل گوناگون و نیز با گماردن نیروهای کارآزموده و متخصص به تعیین دقیق درآمد مشمول مالیات فعالان اقتصادی مبادرت ورزد.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 458

خلاصه ای از آیین نامه اصلاحی نحوه تنظیم و تحریر و نگاهداری دفاتر قانونی:

 

موضوع تبصره ۱ ماده ۹۵:

ماده ۱ مقررات این آیین نامه شامل مودیانی است که در موعد مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم ، ترازنامه و حساب سود و زیان و درآمد و هزینه خود را با رعایت مقررات مربوط تسلیم می نمایند.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 449

نحوه ثبت تا انحلال شرکت تجاری:

 

مقررات مربوط به شرکت‌های تجاری در اولین قانون تجارت ایران که در سال‌های ۱۳۰۳ و ۱۳۰۴ شمسی در ۳۸۷ ماده به تصویب رسید پیش‌بینی شده است. در این قانون چهار نوع شرکت سهامی ضمانتی، مختلط احصا شد. سپس قانون‌گذار با تصویب قانون تجارت ۱۳۱۱ در ۶۰۰ ماده، قانون تجارت سابق را نسخ و مقرراتی راجع به شرکت‌های تجاری و… مقرر کرد.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 479

رشد چشمگیر تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر و اقبال عمومی بازار سرمایه به آنها، واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها را به یکی از ابزار‌های مالی رایج مبدل کرده است. تاکنون در مورد مزایای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها مباحث فراوانی مطرح شده است، اما توجه به جنبه‌های منفی آنها، برای تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران و نیز کنترل‌های موثرتر نهاد‌های نظارتی بر آنها خالی از لطف نیست.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 422

سرمایه گذاری در بورس:

اینکه سرمایه‌‌گذاری باید بلندمدت باشد، در بازار سهام خیلی ادعای کلی است. در واقع ما دو نوع سرمایه‌گذار در بورس داریم، که یک گروه سهامدار عمده‌اند و در هیات مدیره امکان دخالت دارند و شرکت را هدایت می‌کنند و از سود آن استفاده می‌کنند که این گروه به صورت بلندمدت سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما گروه دوم ...

 

ورود به سايت ...
بازدید: 493

مهم ترین وظایف اشخاص حقوقی در قانون مالیات های مستقیم:

در این بررسی تلاش خواهد شد که به اهم وظایف و تکالیف اشخاص حقوقی اشاره شود.

 اما در ادامه قبل از هر چیز تعریفی از این دسته از مودیان آورده می شود. کلیه شرکت ها، موسسات، شعب شرکت های خارجی و امثالهم که ...

 

ورود به سايت ...
بازدید: 447

تشخیص درآمد مشمول مالیات و محاسبه آن از طریق علی الراس:

 

قبل از تعیین درآمد مشمول مالیات و مطالبه مالیات باید ابتدا مودیان مالیاتی را شناسایی و دسته بندی کرد و با توجه به درجه نسبی صحت عمل هر کدام و نوع و حجم فعالیت آنها، درآمد مشمول مالیات متناسب با وضعیت شغلی آنها را تعیین نمود. برای این منظور مودیان مالیاتی از نظر صحت عمل و الزام به تکلیف قانونی به طبقات زیر تقسیم می شوند:

 

ورود به سايت ...
بازدید: 410

فشار مالیاتی بر پایتخت / سهم ۷۰درصدی تهرانی‌ها در مالیات کل کشور:

 

خرداد و تیرماه آغاز ماراتن نفسگیری است که یک‌سوی آن نظام مالیاتی با انواع بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌‌هاست و سوی دیگر آن مودیانی هستند که در پیچ‌وخم بوروکراسی نظام مالیاتی گرفتار آمده‌اند. این فصل از سال که فرامی‌رسد بنرها و تراکت‌های سازمان امور مالیاتی با مضامین مختلف از در و دیوار شهر آویزان می‌شوند. پیام‌هایی که قرار است ...

 

ورود به سايت ...
بازدید: 457

مقدمه:

محیط کسب‌وکار، پویا و همیشه دستخوش تغییر و دگرگونی است. فناوری مدام در حال تغییر و پیچیده‌تر شدن است. شرکت ها و سازمان ها به‌دنبال فناوری جدید برای ارتقای کارایی فرایندهای کسب‌وکارشان هستند و از این‌رو سیستم های اطلاعاتی پیچیده‌تر شده‌اند. حوزه حسابرسی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به‌شدت تحت تاثیر توسعه فناوری اطلاعات قرار گرفته است.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 680

فاینانس چیست ؟

حتماً در اخبار وقتی حرف از پروژ‌ه‌های بزرگ عمرانی به میان می‌آید، نامش را شنیده‌اید. یکی از اصلی‌ترین تسهیلات برای اجرای طرح‌های کلان یک کشور که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شوید.

آن‌گونه که متداول شده، فاینانس به تأمین منابع مالی موردنیاز اجرای پروژه‌ها و خرید تجهیزات طرح‌های تولیدی (سرمایه‌ای) و هم‌چنین خدمات فنی و مهندسی ...

 

ورود به سايت ...
بازدید: 615

جدیدترین مطالب وب سایت

پانزده شرکتی که برای استخدام در آنها نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید
این روزها اقتصاد در کشورهای پیشرفته روزبه‌روز به مکان بهتری برای جویندگان کار ...
قانون کار و کار نوجوانان
ماده ۷۹ قانون کار: به کار گماردن افراد کمتر از ۱۵ سال تمام ممنوع است. ماده ...
آربیتراژ چیست؟
به کسب سود از طریق اختلاف قیمت در دو بازار مختلف آربیتراژ می‌گویند. این ...
4 نکته مهم در مورد زمان تعویض گوشی هوشمند
پایین آمدن شدید سرعت دستگاه زمانی که دستگاه صرف می کند تا بالا آمده و ...
قاعده 5 ساعته
موفقیت، در یک ساعت در روز خود این قاعده بسیار ساده است: یک ساعت از هر روز ...
تمدید زمان ارسال صورت معاملات فصلی 96
امکان ارسال اطلاعات فهرست معاملات مربوط به تمامی فصول سال ۱۳۹۶ تا پایان ...
لپ تاپ قدرت باروری را نمی کاهد
در حالی که پیش از این تصور می شد استفاده از وسایل گرمازای رایانه ای بر توان ...
سرمایه گذاران بازار طلا سود میبرند.
  بر اساس گزارشات انجام شده:افزایش کسری بودجه دولت آمریکا طی ماه‌های آینده ...
نوروز
مبلغ مستمری ماهیانه بازنشستگان تامین اجتماعی و میانگین سن بازنشستگی
بر اساس آمار میانگین سن فعلی بازنشستگان ٦٥ سال و ازکارافتادگان برابر ٥٥ سال ...